Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny został założony w 1928 roku. Na powierzchni 40 hektarów eksponowanych jest około 5000 zwierząt należących do 500 gatunków. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce ale też liczne okazy egzotyczne.

ul. Ratuszowa 1/3 (mapa)
tel. 22 619 40 41
www.zoo.waw.pl

Wirtualna wycieczka po ZOO

Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Miejski Ogród Zoologiczny został założony w 1928 roku. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest około 5000 zwierząt  należących do 500 gatunków. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce, jak wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, ale też liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibbony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb.
Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz obiektów.
Ptaki można spotkać na terenie całego ZOO. Mieszkają na stawach i w wolierach, ale najwięcej z nich - w ptaszarni, której częścią jest jedyna w Polsce Hala Wolnych Lotów.
Najnowszym obiektem jest nowoczesny pawilon dla małp człekokształtnych (otwarty we wrześniu 2008); mieszka w nim stado szympansów i dwa młode samce goryla. Można je obserwować na dużych, otoczonych wodą wybiegach zewnętrznych, lub na równie dużych wybiegach wewnętrznych – przez szybę.
Wszystkie nowe pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Na terenie ZOO znajduje się kilka punktów gastronomicznych, a także sklepiki z pamiątkami (jeden z nich, prowadzony przez Fundację Panda, mieści się w najstarszym obiekcie w ZOO – pochodzącej z 1928 roku „Chacie pod Strzechą”).
W centrum ZOO znajduje się specjalnie przygotowane dla dzieci „Baśniowe ZOO”. Są tam zagrody ze zwierzętami, które można pogłaskać i poczęstować marchewką czy jabłkiem, oraz duży, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.
Od 1 maja do końca września w weekendy, na trasie Dworzec Centralny - ZOO kursuje autobus linii 444.

Godziny otwarcia:
od 9.00 do zmroku
Godzina zamknięcia zmienia się w zależności od pory roku, aktualna jest podawana na oficjalnej stronie internetowej ZOO.

Ceny biletów:

Ceny biletów: 

marzec – październik normalny - 20 PLN, ulgowy - 15 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) –60 PLN

Listopad – luty normalny - 10 PLN, ulgowy – 7 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) – 28 PLN