Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego

Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt sportowy, na którym rozgrywa mecze najbardziej utytułowany klub piłki nożnej w Polsce – Legia Warszawa. Spełnia wymagania 4. kategorii UEFA, dzięki czemu mogą się na nim odbywać rozgrywki międzynarodowe – do półfinału Ligi Mistrzów włącznie. Aby dokładnie poznać stadion i poczuć piłkarski klimat warto się wybrać na wycieczkę z przewodnikiem jedną z trzech tras.

ul. Łazienkowska 3 (mapa)
tel. 608 542 541
legia.com/zwiedzanie-stadionu-46
Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Wielofunkcyjny, nowoczesny obiekt o wyjątkowej architekturze, który od czasu otwarcia w 2010 roku doskonale wpisał się w krajobraz miasta. To tu rozgrywa mecze najbardziej utytułowana drużyna  piłki nożnej w Polsce – Legia Warszawa, założona w czasie I wojny światowej na wschodnich kresach Polski, reaktywowana w latach 20-tych XX wieku.  
Stadion jest w pełni zadaszony, posiada ponad 31 tys. miejsc siedzących oraz oświetlenie iluminacyjne zapewniające efektowne i wielobarwne podświetlenie trybun. Na szczególną uwagę zasługują widowiskowe układy choreograficzne przygotowywane przez fanów.
Trybunę północną zajmuje słynna „Żyleta”, na której zasiadają najbardziej zagorzali kibice Legii. Na zachodniej znajduje się zaś klub biznesowy Silver i Gold dla blisko 1200 gości, a także 40 ekskluzywnych lóż.
Obiekt jest przystosowany dla kibiców niepełnosprawnych, posiada również dwukondygnacyjny parking. Bezpośrednio przy stadionie znajduje się sklep kibica z klubowymi pamiątkami oraz odzieżą Legi, a także Sports Bar & Restauracja "Łazienkowska 3", której na co dzień można oglądać mecze na telebimie.

Wycieczki z przewodnikiem po Stadionie Legii Warszawa. 

Trasa Czerwona
Obejmuje wizytę na sławnej trybunie kibiców Legii Warszawa - „Żylecie”, obejrzenie ławki dla zawodników rezerwowych, wyjścia dla piłkarzy na murawę i "Galerii Mistrzów", a także  wejście do piłkarskiej szatni i strefy pracy dziennikarzy. Czas wycieczki ok 50 - 60 minut.

Trasa Biała
Zawiera wszystkie atrakcje trasy czerwonej oraz dodatkowo ekskluzywne miejsca stadionu, w których czas spędzają osoby ze świata artystycznego, biznesu i polityki, jak również miejsca, w których co dzień toczy się życie biznesowe klubu i Warszawy.

Trasa Zielona
Trasa Biała rozszerzona dodatkowo o możliwość obejrzenia  kilkunastu minut treningu pierwszej drużyny. Oferta na specjalne zamówienie skierowana wyłącznie do grup zorganizowanych (do 25 osób). Informacje pod adresem: wycieczki@legia.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.