Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Nie tylko pieszo

Podróżować po Warszawie można nie tylko tradycyjnymi środkami transportu jak autobus czy samochód. Na tych, którzy chcą poczuć smak XIX-wiecznej Warszawy, na Starówce czekają konne omnibusy i dorożki. Dużą atrakcją dla dzieci jest wycieczka kolejką staromiejską. Aby obejrzeć centrum miasta oraz jego prawobrzeżną część, a przy okazji cofnąć się do lat 50. można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Dla spragnionych spokoju i lubiących wodę miasto przygotowało wycieczki po Wiśle tramwajem wodnym lub statkiem oraz przeprawy promowe. Do dyspozycji są również przejażdżki rikszą rowerową lub meleksem po Krakowskim Przedmieściu.


Turystyczna Linia T
Tramwaj promocyjnyOd sezonie letnim, w weekendy oraz dni świąteczne ulicami Warszawy kursuje tramwaj promocyjny. Swoją trasę, prowadzącą przez centrum miasta oraz jego prawobrzeżną część, rozpoczyna i kończy na Placu Narutowicza. Podczas przejażdżki można podziwiać Warszawę przez okno lub też wysiąść na wybranym przystanku aby zwiedzić liczne, znajdujące się na trasie zabytki i atrakcje.
Ten niezwykle oryginalny pojazd posiadający stylowe, drewniane wnętrze, wyposażony jest w pianino, system nagłośnienia, monitory LCD i łączność WIFI. 
W tramwajach obowiązują bilety komunikacji miejskiej. Więcej informacji www.tw.waw.pl

 

Dorożki


Przez cały rok można wybrać się na przejażdżkę dorożką uliczkami warszawskiej Starówki. Niegdyś stosowane jako jedyny środek transportu w mieście, obecnie są atrakcją turystyczną. Dorożkarze czekają na chętnych na Placu Zamkowym. Cena kursu do uzgodnienia (od 120 zł do 150 zł za 25 minutową przejażdżkę z możliwością płatności w euro i $).Kolejka staromiejska
Kolejka kursuje codziennie w sezonie letnim. Trasa rozpoczyna się i kończy na Placu Zamkowym. Podczas 30-minutowej wycieczki ulicami Starego i Nowego Miasta przewodnik opowiada o ciekawych budowlach, pomnikach i innych atrakcjach. Istnieje możliwość zamówienia przewodnika w języku obcym.

Informacje: 22 635 23 19, 501 131 245
Ceny biletów: normalny - 25 PLN, ulgowy - 22 PLN, grupowy (min. 10 osób) - 20 PLN/os.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.