Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Jak dotrzeć

Do Warszawy można dojechać każdym środkiem lokomocji: samolotem, pociągiem, autobusem bądź własnym samochodem.
Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się w odległości zaledwie 10 km od centrum stolicy, natomiast Port Lotniczy Modlin oddalony jest od centrum Warszawy o 35 km.
Warszawa posiada trzy duże dworce kolejowe obsługujące ruch międzynarodowy i dalekobieżny krajowy: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Wschodnia.
Autobusy międzynarodowe i dalekobieżne krajowe przyjeżdżają na Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, Dworzec Autobusowy Metro Młociny i Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska.

Samolotem
Pociągiem
Autobusem
Samochodem
Wykaz biur podróży prowadzących sprzedaż biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych


SAMOLOTEM

Lotnisko im. F. Chopina

Większość samolotów zmierzających do Warszawy ląduje na Lotnisku Chopina (www.lotnisko-chopina.pl), oddalonym o około 10 km od centrum miasta.
Ważne telefony:
• Informacja o przylotach i odlotach +48 22 650 42 20 (tel. czynny 24h/7 dni w tygodniu)
• Informacja Polskich Linii Lotniczych LOT (o lotach krajowych i międzynarodowych) +48 22 577 77 55 (infolinia 24h z tel. stacjonarnych  i komórkowych), www.lot.com
• Informacja celna Portu Lotniczego +48 22 650 34 30, +48 22 650 48 93
  Na lotnisku swoje przedstawicielstwa ma kilkanaście linii lotniczych. Wykaz wszystkich linii lądujących na warszawskim lotnisku

Aby dojechać do miasta można skorzystać z komunikacji miejskiej:
- linia 175 kursuje do centrum i w okolice Starego Miasta
- linie 148 i 188 kursują w kierunku prawobrzeżnej Warszawy (Praga, Grochów, Gocław) 
- linia nocna N32 kursuje do centrum miasta
- linia kolejowa - więcej informacji
We wszystkich liniach obowiązują bilety komunikacji miejskiej.

Przed wyjściem z terminala znajduje się postój taksówek – zatrzymują się tutaj wybrane korporacje: Ele Taxi, Sawa Taxi, Super Taxi.
Więcej informacji o taksówkach w Warszawie
Należy unikać osób, które na hali przylotów zachęcająca do skorzystania z przypadkowego transportu samochodowego. Często nie mają licencji na przewóz osób, a pobierane przez nich opłaty są kilkukrotnie wyższe niż w korporacjach taksówkowych.
Przy lotnisku znajduje się płatny parking wielopoziomowy, na którym można zostawić samochód na kilka godzin lub kilka dni.


Lotnisko Warszawa Modlin

Warsaw Modlin Airport

W 2012 roku uruchomione zostało dodatkowe lotnisko - Lotnisko Warszawa Modlin (www.modlinairport.pl), oddalone od centrum Warszawy o 35 km na północny-zachód. Lądują tam głównie czartery oraz samoloty linii Ryanair. Lotnisko obsługuje przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.
Ważne telefony:
•Informacja lotniskowa +48 801 80 18 80, z telefonów komórkowychi i zagranicy  +48 22 315 18 80
•Informacja dla pasażerów Ryanair +48 703 303 033, +48 703 703 007, www.ryanair.com

Jak dotrzeć z lotniska do miasta?

• Pociąg Kolei Mazowieckich – odjazdy ze stacji kolejowej Modlin, dokąd z terminala lotniskowego kursują specjalne autobusy lotniskowe (ich rozkład dostosowany jest do rozkładu pociągów). Specjalny bilet lotniskowy w cenie 17 PLN można kupić w hali lotniska. Więcej informacji
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 1 h 15 minut.

• OKbus – bezpośredni dojazd do centrum Warszawy pod główne wejście Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej, pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.okbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl. Więcej informacji 
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.

• ModlinBus – rozkład dopasowany jest do godzin przylotów i odlotów. ModlinBus zatrzymuje się w Warszawie na przystankach: przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej i pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.modlinbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl. Więcej informacji
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.

• Taksówka - rekomendowane przez lotnisko korporacje to Sawa Taxi oraz Taxi Modlin. Koszt przejazdu do centrum Warszawy wynosi (w zależności od dzielnicy) od 100 do 200 zł.
UWAGA! Odradzamy korzystanie z usług przypadkowych osób, które oferują transport do Warszawy w hali przylotów i wybieranie wyłącznie licencjonowanych przewoźników.

• Samochód - trasą S7 w kierunku na Gdańsk, za Wisłą zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki i dalej drogą krajową nr 62, wjazd na lotnisku znajduje się ok 1 km od skrzyżowania S7 z DK nr 62 albo alternatywnie ulicą Modlińską przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki również  dojeżdżając do DK nr 62 od drugiej strony.

Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi. Parking krótkoterminowy/godzinowy usytuowany w odległości 50 m od terminala lotniskowego, gdzie do dyspozycji jest 600 miejsc parkingowych. Więcej informacji. A także parking długoterminowy zlokalizowany w odległości ok. 3 km od terminala pasażerskiego w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego przy drodze krajowej nr 62. To jedyny parking z bezpłatnym i szybkim  transferem do samych drzwi terminala lotniskowego. Więcej informacji.

W pobliżu lotniska znajdują się także inne, prywatne parkingi, które oferują bezpłatny dowóz do terminala lotniskowego.

 


POCIĄGIEM


Warszawa posiada trzy duże dworce kolejowe obsługujące ruch międzynarodowy i dalekobieżny krajowy:
- Warszawa Centralna, Aleje Jerozolimskie 54
Jest usytuowany w samym centrum miasta, posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze wszystkimi warszawskimi dzielnicami
- Warszawa Zachodnia, Aleje Jerozolimskie 144
Dzięki lokalizacji obok międzynarodowego dworca autobusowego, jest dobrym węzłem przesiadkowym dla korzystających z dalekobieżnych (krajowych i międzynarodowych) połączeń autobusowych.
- Warszawa Wschodnia, ulica Lubelska 1 (dojazd od ul. Kijowskiej) 
Zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części Warszawy.

Podmiejski ruch kolejowy obsługiwany jest przez:
- Koleje Mazowieckie (KM) www.mazowieckie.com.pl
- Warszawską Kolej Dojazdową (WKD) www.wkd.com.pl
- Szybką Kolej Miejską (SKM) www.skm.warszawa.pl
- PKP Przewozy Regionalne www.przewozyregionalne.pl
Pociągi tych linii zatrzymują się między innymi na następujących stacjach kolejowych: Warszawa Śródmieście, Warszawa Śródmieście WKD, Warszawa Wschodnia, Warszawa Stadion, Warszawa Zachodnia, Warszawa Powiśle, Warszawa Gdańska, Warszawa Ochota i Warszawa Wileńska.

Bilety kolejowe można kupować w kasach na dworcach, w Internecie lub w wybranych biurach podróży. Istnieje również możliwość zakupu biletu w pociągu u konduktora do którego należy zgłosić się od razu po rozpoczęciu podróży. Bilet taki jest sprzedawany za dodatkową opłatą.

Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronach internetowych:
www.pkp.pl
www.intercity.pl

Informacja kolejowa (24h):

tel. 197 57 (z telefonu stacjonarnego i komórkowego)
tel. +48 22 391 97 57 - z zagranicy

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.